»Študenti in dijaki lahko izbirajo, kje bodo delali, kaj bodo delali in za koga bodo delali. Delodajalci v lovu za delovno silo zvišujejo urne postavke.«
»Dela na študentsko napotnico na samem trgu niso dela za nekaj ur, ampak so prekarizirana oblika zaposlitev, ki nadomeščajo siceršnja redna delovna mesta.«
»Ker so storitve, ki bi morale biti javne, prepuščene prostemu trgu, smo si jih primorani kriti sami, z opravljanjem prekarnega študentskega dela na račun študijskih obveznosti.«
»Vsakemu dijaku oziroma študentu, ki dela prek študentskega servisa, se trga 15,5 odstotka, kar gre v pokojninsko in invalidsko zavarovanje, teče jim torej pokojninska doba.«
»Študentsko delo je za veliko mladih izjemno pomembno, ker mnogim omogoča preživetje, prenekateri dijak ali študent pa z zasluženim pomaga tudi svoji družini.«
»Mislim, da študentsko delo v tem obdobju ne pokrije te dejavnosti v celoti.«
»Rešitev oziroma breme pokojninske blagajne ni zaradi tega odpovednega razloga, naše breme je, da delamo premalo. Da prepozno stopimo na trg dela in prepozno začnemo plačevati prispevke in davke ter prehitro s tega trga dela izstopimo.«
»Prepričani so, da lahko delajo le v knjižnici, v muzeju ali pa pri evropskih projektih. Malo je takih, ki si sami ustvarijo svoje priložnosti.«
»Praksa kaže, da so ravno študenti pogosto primorani delati ponoči in ob nedeljah.«
»Vlada spremlja gibanje na trgu dela.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju